Herní frakce, hratelné rasy

Anno 2070 přináší do hry zajímavost v podobě herních frakcí, mezi kterými si hráč může vybrat svou oblíbenou a tu preferovat. To pak má důsledky v podobě herních bonusů i penalizací, které ovlivňují průběh i obtížnost hry.

Hratelné rasy

Herní frakce a rasy v Anno 2070Ačkoliv je hratelná rasa pouze jedna – lidé, rozhodně se to nedá považovat se nedostatek. Naopak se tímto odlišuje od mnoha dalších fantasy her a získává tím mnohem reálnější rozměr. Nesetkáte se totiž s pohádkovými gobliny a skřety, ale, jak se na planetu Zemi sluší a patří, pouze s dobře známými lidmi.

Herní frakce

Co se frakcí týče, situace je pestřejší. Frakce lze chápat jako obdobu politických stran či zájmových skupin – každá preferuje něco jiného. Ve hře najdeme The Tycoons (Magnáti, průmyslová strana) a The Ecos (Ekologové, ekologická strana), které doplňuje frakce Tech (Vědci, technologická strana)

The Tycoons

The Tycoons - MagnátiPrůmyslová strana se zaměřuje na výrobu a produkci, a to i na úkor životního prostředí.

Jejich města se mohou těšit na vyšší množství znečištění, zhoršenou úrodnost v zemědělství a vizuálně města působí nepříliš optimisticky.

The Ecos

The Ecos - EkologovéEkologická strana se zaměřuje na vztah s přírodou, neprodukují tolik, zato jsou šetrní k již tak poškozenému životnímu prostředí, a cílí na jeho obnovu.

Jejich města jsou stále zelená, plná stromů a čerstvého vzduchu.

The Techs

The Techs - VědciTechnologická strana předchozí dvě doplňuje a jakmile se ve hře dostanete dál, můžete k ní začít více inklinovat. Vědci se zaměřují na vývoj a výzkum, tedy neřeší rovnováhu mezi přírodou a průmyslem, ale jdou třetí cestou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *