Základní informace o hře

Anno 2070 je budovatelská strategie dějem zasazená do budoucnosti v roce 2070, tedy 59 let po svém vydání. Hru vyvinulo zkušené herní studio Related Designs (pracovalo již na předchozích dílech) ve spolupráci s vývojářem Blue Byte, vydavatelem je společnost Ubisoft.

Logo hry Anno 2070

Hra se odehrává v prostředí Země procházející globálními změnami klimatu, životní prostředí je ohrožováno ekologickými problémy a pevnina se zmenšuje kvůli vzestupu hladin moří. Přírodní zdroje ubývají a je třeba je začít hledat nejen na povrchu země, ale také pod hladinou oceánů.

Logo vývojáře Blue BytePři vývoji Anno 2070 nebyli vývojáři limitováni historickými souvislosti, naopak měli díky futuristickému prostředí volnou ruku a mohli popustit uzdu fantazii. Vznikla tak hra navazující na tradici Anno série, která přináší inovativní prvky a svobodu se snaží dát i samotným hráčům v jejich rozhodnutích, která ovlivňují nejen právě hranou misi, ale celé herní prostředí. Každé rozhodnutí hráče tedy má své důsledky, což přináší do hraní zajímavý strategický prvek.

Hráč se stává mozkem i architektem budoucnosti, protože právě on rozhoduje, kterým směrem se osud Země bude ubírat. Vydá se cestou masové spotřeby, intenzivního dobývání zdrojů a dominující průmyslové výroby, nebo cestou udržitelného rozvoje a ekologie? Jaký bude svět zítřka?
Logo herního studia Related DesignsLogo vydavatele Ubisoft

Příspěvek byl publikován v rubrice Wiki se štítky , , , a jeho autorem je Honza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Honza se představuje

Administrátor webu Anno2070.cz. Herní sérii Anno zná již od roku 1998, kdy poprvé hrál úvodní díl Anno 1602, a již tato hra mu naprosto učarovala. Když se dozvěděl o blížícím se vydání prvního dílu odehrávajícího se v budoucnosti, ani chvíli neváhal a rozhodl se zapojit do komunity jako administrátor herní fanstránky. A nyní je ze svého rozhodnutí nadšený!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *